Розвиток інформаційно-комп’ютерного центру

Розвиток комп’ютерної мережі університету почався із підписання угоди з відомою американською фірмою DIGITAL про поставку технічних і програмних засобів у 1992 році. Впродовж двох наступних років було отримано комплект комп’ютерної техніки та програмного забезпечення, спеціально розробленого фірмою для університету. Також придбано комунікаційне обладнання (DECbridge, DECrepeater, оптоволоконного кабель) та додаткові комп’ютери-сервери для можливості обслуговування більшої кількості користувачів.

У 1995 році створено Інформаційно-комп’ютерний центр, мережа якого об’єднувала три університетських корпуси, об’єднані оптоволоконним кабелем; вихід в Internet реалізовано було через дві виділених лінії зв’язку: інститут конденсованих систем (м.Львів) та Хмельницькінфоком. А ще проведено роботи для збільшення пропускної здатності каналу виходу в Internet.

З 2004 року доступ до мережі Internet здійснювався провайдерами: “Мікросистема” – 128 Кбіт/с, “Мікросистема” – 768 Кбіт/с, “Infokom” – 512 Кбіт/с.

Впродовж наступних років активно розвивалась мережа університету, а саме:

 • встановлено більше 30 потужних серверів різного призначення;
 • побудовано локальну мережу університету за топологією “Зірка”;
 • проведено оптоволоконний зв’язок між усіма навчальними корпусами і бібліотечним корпусом;
 • до мережі університету підключено п`ять студентських гуртожитків;
 • велися роботи по підключенню усіх навчальних корпусів та гуртожитків до швидкісного інтернету.

На сьогоднішній день комп’ютерною мережею університету охоплені усі навчальні корпуси та студентські гуртожитки, що сполучені оптоволоконними лініями зв’язку. У навчальному процесі використовується близько 2000 комп’ютерів (понад 1900 мають доступ до мережі Інтернет). У мережі університету встановлено більше 20 високопродуктивних серверів різного призначення. На території навчальних корпусів університету встановлено більше 30 точок бездротового (Wi-Fi) зв’язку, який дозволяє використання власних комп’ютерних та мобільних пристроїв як студентів, так і викладачів для доступу до локальних мережевих та інформаційних ресурсів університету, а також до інформаційних освітніх ресурсів глобальної мережі Інтернет.

Інформаційно-комп’ютерний центр надає послуги з:

 • організації і розвитку локальної мережі університету;
 • організації та розвитку зовнішніх каналів зв’язку з Інтернетом;
 • організації та забезпечення роботи серверів;
 • організації, розвитку та забезпечення роботи мультимедійних засобів навчання, комп’ютерних класів;
 • надання комп’ютерних класів для проведення навчальних занять. Студенти отримують навички роботи з мовами програмування, операційними системами, виконують складні графічні креслення з використанням сучасних графічних пакетів програм, таких як SolidWorks;
 • надання можливості роботи в Інтернет, доступу до навчальної інформації, програмного забезпечення;
 • надання послуг електронної пошти.

Комп’ютерний центр надає робочі місця співробітникам університету для підготовки методичних розробок, статей, конспектів лекцій тощо.